Pracownie

Pracownia Tomografii

Komputerowej

Tomografia komputerowa (TK) to nowoczesna, metoda, wykorzystująca promieniowanie X (promieniowanie rentgenowskie) w celu uwidocznienia badanych tkanek i narządów. Badanie jest bezbolesne i wykonywane przez zespół specjalistów pracowni tomografii. TK jest aktualnie podstawowym badaniem obrazowym umożliwiającym uwidocznienie struktur wewnątrzczaszkowych, przede wszystkim w przypadku udaru mózgu (zarówno niedokrwiennego, jak i krwotocznego), guzów mózgu czy też krwiaków pourazowych.

Pracownia USG

Badanie ultrasonograficzne (USG) to najczęściej stosowana, nieinwazyjna i w pełni bezpieczna metoda diagnostyczna. Polega na odbiciu fal dźwiękowych od badanych narządów, dzięki czemu uzyskujemy dokładny obraz w czasie rzeczywistym. Badanie jest krótkie i bezbolesne, a wynik badania Pacjent otrzymuje zaraz po jego zakończeniu.

Pracownia Endoskopii

W pracowni Endoskopowej wykonywany jest pełen zakres specjalistycznych badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego m. in. gastroskopia, kolonoskopia.

Pracownia RTG

Badanie radiologiczne (RTG) to podstawowe badanie obrazowe, podczas którego prześwietlana jest badana część ciała Pacjenta promieniami X. Jest to badanie krótkie, bezbolesne i nieinwazyjne. Metoda wykorzystywana jest w szczególności w diagnostyce chorób płuc i układu kostno-stawowego.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Pracownia Polisomnografii

Pracownia Polisomnografia